БРОЙ 77 ОТ ДЕКЕМВРИ 2011 г.

Начало | Форум | Хотели | Топ 10 на най-добрите университети по туризъм

Топ 10 на най-добрите университети по туризъм

Дискусия41 коментара+
Анонимен потребител
от Венцислав Родопски Анонимен, 21 август 2006, 00:45 Намирате дискусията за неуместна?

Здравейте, казвам се Венцислав Родопски на 18 години от Смолян. В момента съм ученик в професионална гимназия по туризъм, специалност \"Мениджмънт в хотелиерството\". За в бъдеще също искам да продължа образованието си в сверата на туризна, само че извън България, за това Ви моля да направите топ 10 на наи-добрите университети в света в които има специалност \"Туризъм\", за да имат малдите и амибициозни хора като мен повече информация!

Анонимен потребител
от инж.-технолог Христина Стамболова Анонимен, 25 октомври 2006, 01:10 2 Намирате този коментар за неуместен?

Считам, че обучението по туризъм в Университет по хранителни технологии - гр. Пловдив, остава като най-престижното. Завършила съм през 1991 г., специалност "Технология на животинските и хранителни продукти, консервирането и общественото хранене"-специализация "Технология на продуктите за обществено хранене" и през 2006 г. специалност "Туризъм". Имах възможността отново да се убедя, че само в това учебно заведение - катедра "Хранене, туризъм и езиково обучение", се подготвят специалисти в областта на хотелиерството и ресторантьорството.

Анонимен потребител
от nellita Анонимен, 03 ноември 2006, 20:20 3 Намирате този коментар за неуместен?

Хубаво е, че се интересуваш от различните вазможности, но имай в предвид, че в чужбина тази специалност е доста скъпа. Аз бих ти предложила да проучиш български частни колежи. В момента е много лесно да заминеш на разменни начала в чужд университет, а и е много по-евтино...Според мен в момента най-добрия висш институт е Международен колеж "Албена",накрая на обучението си получаваш холандска диплома...Страхотен колеж! Проучи го! ;)

Анонимен потребител
от belladona Анонимен, 26 февруари 2007, 15:44 4 Намирате този коментар за неуместен?

Според мен Аграрният университет в Пловдив също не отстъпва по нищо на по-горе посочените! Като също искам да подчертая, че дипломата издадена от там важи за целия ЕС!:)

Анонимен потребител
от kocetosm Анонимен, 01 март 2007, 19:44 5 Намирате този коментар за неуместен?

мисля 4е наистина моята съгражданин от Смолян може да избере УХТ (Бившето ВИХВП) Специалност "Туризъм". И веднага ще се аргументирам: 1. там изучаваш както тънкостите на ресторантьорството така и на хотелиерството и на часта свързана с тур. операторската дейност. казвам го от личен опит тъй като аз самият съм завършил тази специалност и с гордоста мога да кажа че не един и два пъти съм побеждавал в пряки конкурси колеги от прекалено прехвалените СУ, ПУ, УНСС и т.н. за да бъда честен този колеж в Албена също е доста добър казвам го защото съм работил в Албена и познавам хора които са го завършили те са истински професионалисти. а ако наистина искаш реализация в цял свят и имаш пари за образование те съветвам бягай към чужбина. за насока ще ти посоча държави като Швейцария, Италия, Германия и др. Успех :)

Анонимен потребител
от Mirone Анонимен, 13 март 2007, 20:09 6 Намирате този коментар за неуместен?

Probvai v SU, nai prestijniq v BG

Анонимен потребител
от ivanov Анонимен, 30 март 2007, 10:56 7 Намирате този коментар за неуместен?

Ще ти препоръчам университет "Асен Златаров" в Бургас или колежа по туризъм в Бургас. Застъпени са всички необходими профили плюс чуждоезиково обучение

Аз не съм много съгласна за Колежа по туризъм към "Асен Златаров".За специалноста "туризъм" в университета не мога да коментирам,но ОУХР(Организация и Управление на Хотела и Ресторанта) в колежа е под всякаква критика.Лесно се влиза,евтино е, но пък практиката не е на ниво,а това е по-важната част от обучението.Има добри преподаватели,но има и такива,които въобще не отговарят поне на моите изисквания.Имам доста познати,които са завършили МК"Албена",който вече се намира в Добрич:).Според мен,на този етап,това е най-добрия колеж по туризъм и най-переспективния.Най-малото - получаваш 2 дипломи:българска и холандска.

Анонимен потребител
от didi Анонимен, 25 май 2007, 23:12 9 Намирате този коментар за неуместен?

Аз уча в Ботевград специалност "Туризъм".В този университет преподават много учители от СУ.Дипломата му се признава и в чужбина.По добре си учи тук някаде, а после работи ако искаш в чужбина.Ако си амбициран ще научиш и тук в BG.Ти решаваш УСПЕХ

Анонимен потребител
от С опит Анонимен, 09 юни 2007, 23:27 10 Намирате този коментар за неуместен?

Не е важно много, какво ще завършиш. Практиката е по-важна и най-вече дали имаш усет за нещата. Повечето, които завършат туризъм, работят в България за някой едър престъпник, вложил пари в хотел, ресторант и т.н. Но пък щом ти се занимава...Давай!

Анонимен потребител
от ели Анонимен, 14 юни 2007, 16:39 11 Намирате този коментар за неуместен?

Didi, прочетох мнението ти че дипломата от Ботевград се признава в чужбина...да, сигурно е така, но колко "тежи" и колко знания се крият зад нея, в сравнение с дипломите от реномирани чуждестранни университети?!
Най-добрoто място в Европа, за мен специално, е School of Management към университета в Surrey (U.K), с преподаватели,някои от които са членове на World Tourism Organisation, автори и съавтори на много добри книги и т.н...
Бенци, каквото и да избереш ти желая успех!

Анонимен потребител
от vivinceto Анонимен, 16 юни 2007, 18:26 12 Намирате този коментар за неуместен?

здравейте. интересувам се някой дали може да ми каже колко приблизително е семестъра в ВИХВП и в АУ? благодаря ви предварително ;)

Анонимен потребител
от gold_k Анонимен, 10 юли 2007, 00:19 13 Намирате този коментар за неуместен?

Zdraveite!Studentka 2 godina sam v momenta sam v University of Surrey (United Kingdom),spezialnost Mejdunaroden menijment na hotelierstvoto i da saglsna sam s mnenieto na vivinceto,uchrejdenieto e na mnogo dobro nivo predostavyaiki neobhodime resursi na uchenizite si.Vav Velikobritaniya ima oshte nyakolo dobri universiteta s podobni spezialnosti. (Oxford Brooks, Leeds University ..)Ima dobri universiteti i v Shveizariya i po tochno v Lausanne.I posledno samo da dobavya,che samo na diplomata ne se razchita,osnovnoto e trudoviya stag.Ako imate vazmojnost rabotete po profesiyata si dokato uchite.nezavisimo kakvo i kade.Ne zabravyaite pochva se ot nai-niskoto stapalo! :)

Анонимен потребител
от aliochkin Анонимен, 14 юли 2007, 01:14 14 Намирате този коментар за неуместен?

аз завърших Туризъм в Бургаския държавен университет Асен Златарев.Бих казала че нивото на обучение е доста високо/сигурна съм че в повечето наши университети е така/.Диплома специалист обаче имам от Сан Марино- от Акдемиаята на световните науки. Уверявам те млади приятелю там нивото им е 100 пъти под нашето .Дипломи вземат всички ....Независимо обаче от къде имаш диплома важни са знамията >Сигурна съм обаче че ако отидеш да кандидатсваш за работа , първо ще те питат къде си завършил , а не какво знаеш. За жалост нашите работодатели се влияят много и от мястото от където е дипломата....

Анонимен потребител
от Антраник Манукян Анонимен, 16 юли 2007, 16:06 15 Намирате този коментар за неуместен?

Международен Колеж Албена в Добрич е един от най-реномираните и проспериращи колежи в страната. Това е един невероятен шанс за всеки от Вас, които желае да получи добро образование в областа на туризма и бизнеса. След успешно завършване на бакалавърска степен, студентите имат възможност да продължат своето обучение в чужбина в страни като Холандия, Финландия, Великобритания,Норвегия, Франция и Испания. Специалностите в колежа са Хотелски мениджмънт, Маркетинг мениджмънт и Международен Бизнес Мениджмънт. Те могат да се изучават както на български така и на английски.
За повече информация можете да погледнете на интернет адреса: www.internationaledu.org

Анонимен потребител
от mechenceto Анонимен, 20 юли 2007, 13:09 16 Намирате този коментар за неуместен?

И аз сам чувала страхотни неща за този колеж по туризм в Добрич. Смятам, че той е един от най-добрите в страната. Всъщност имам познати там,които са зажършили там и сега са в чужбина.

Анонимен потребител
от 4aikata Анонимен, 08 август 2007, 01:51 17 Намирате този коментар за неуместен?

molq momi4eto,koeto e pisalo 4e u4i ve4evtora godina v University of Surrey vav Uk da mi pi6e na e-mail,koito e sea_gulls@abv.bg mislq da kandidatstvam tam i mnogo 6te se radvam da mi otgovori na nqkoi vaprosi.6te se radvam ako mi pi6at i drugi hora,koito u4at tam.blagodarq predvaritelno

Анонимен потребител
от 4aikata Анонимен, 08 август 2007, 01:54 18 Намирате този коментар за неуместен?

nqkoi znae li ne6to za Trinity Inernational school of hospitality and tourism managment koito se namira na ostrov krit v garciq????ako nqkoi znae ili u4i tam da pi6e kak e i dali si struva.blagodarq!!!

Анонимен потребител
от ubieca na turisti4eskiq vuzhod v bg Анонимен, 03 януари 2008, 19:49 19 Намирате този коментар за неуместен?

kolej po turizam burgas-rules in the hous

az sam studentka v universitet Asen Zlatarow v Burgas, specialnost turizam, 4 kurs. iskam da vi kaja 4e obu4enieto e na nujnoto nivo.prosto si zaslujava! az li4no sam mnogo dovolna i vi go prepora4vam!

ani

Мисля, че Колежа по туризъм в Благоевград (Банско)е добро място за прилично обучение в сферата на туризма. После може да се продължи и в ЮЗУ"Неофит Рилски", където специалност Туризъм от минилата година има акредитация"отличен" от Държавната агенция по акредитация. Колежът е подходящ за желаещи да се реализират в планинския и рекреационен туризъм (в различните му аспекти) и конферентния туризъм.Така че, пробвай!

Анонимен потребител
от papi Анонимен, 06 февруари 2009, 16:19 22 Намирате този коментар за неуместен?

Zdraveyte tarsia mnenia za Mejdunarodnia kolej v Dobrich, bqh i v drugi forumi. Za poreden pat se obejdavam 4e e mnogo dobro mqto za obu4enie i az sym tvyrdo reshen da ucha tam! sestra mi e tam 2ri kurs v momenta, kakto i dve neini priatelki mnogo sa dovolni. Hodiat na stajove v 4ujbina sestra mi beshe vyv Anglia a sega na lqto shte zaminava za USA, a priatelkite i bqha v Abu Dabi i na Karibite. znam 4e izkaraha dosta pari za da si pokriat obrazovanieto kakto i si nakupiha mnogo neshta. ako iska nqkoi da stane istinski profesionalist i ako iska da obikoli sveta i da pe4eli pari. I nakraia pri zavarshvane vzemat diploma osven ot koleja a i ot Stenden University v Holandia, HAN University pak tam, Harstad univerwsity v Norvegia ili ot Birmingham university UK. az shte se zapisvam v specialnost Hotelski menidjmynt

да ви кажа аз завършвам колежа в Бургас и съм доволна от обучението.Излизаш проф.бакалавър и имаш възможност за магистратура.Мисля че е добър избор

Анонимен потребител
от iva kostadinova Анонимен, 18 февруари 2009, 19:03 24 Намирате този коментар за неуместен?

nqkoi ima li informaciq v koi universiteti moga da vlqza s diploma ot kolej sys specqlnost "menindjmynt v turizma".

НОВ ОТГОВОР

За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.

Бизнес: КапиталКариериБизнесРегалГрадът.bgОдитFoton.bg

Новини: ДневникЕвропаForeign Policy - България

IT: IDG.BGComputerworldPC WorldCIONetworkworld

Развлечение: БакхусLIGHT

На английски: SofiaEcho.com